Hot! South American Jumping Championship 2019 – PARAGUAY – 16 al 22 de Setiembre

 

SCHEDULE 2019

 

 

 

Competition CSICh A            
  DAY Date  Time Art. Start List  Final Results
             
COMPETITION No. 0 TRAINING SESSION CSI Ch-A Monday 16/set 10:00am      
COMPETITION No. 5 1 ST Competition CSI Ch-A Tuesday 17/set 11:15am Art. 238.2.1 ST5

FR5

Team 

COMPETITION No.7 2 nd Competition CSI Ch-A Wednesday 18/set 08:00am Art. 238.2.2 ST7

FR7

Team

COMPETITION No. 17 CSICh-A Final Competition Saturday 21/set 08:30am Art. 238.2.2 ST17

FR17

FINAL

 

 

Competitions Children’s            
  DAY Date  Time Art. Start List  Final Results
             
COMPETITION No. 1 TRAINING SESSION CH-S.Am-Ch Monday 16/set 12:15pm Annex XII 22.1    
COMPETITION No.8 1st Competition CH-S.Am-Ch Wednesday 18/set 12:00pm Annex XII 22.2 Art 238.2.1 ST8

FR8

Team

COMPETITION No. 10 TEAM Competition CH-S.Am-Ch Thursday 19/set 08:00am Annex XII 22.3.1, art 273.3.2 ST10

FR10

Final Team

COMPETITION No.13 FAREWELL Competition CH-S.Am-Ch Friday 20/set 09:00am Annex XII 22.4.1 ST13 FR13
COMPETITION No. 18 FINAL Competition CH-S.Am-Ch Saturday 21/set 11:00am Annex XII 22.4.2 ST18

FR18

FINAL

 

 

Competitions Pre Junior            
  DAY Date  Time Art. Start List  Final Results
             
COMPETITION No.2 TRAINING SESSION CH-S.Am-PJ Monday 16/set 03:15pm Annex IX Art 16.2    
COMPETITION No.6 1st Competition CH-S.Am-PJ Tuesday 17/set 02:15pm Annex IX Art 16.3 ST6

FR6

Team

COMPETITION No. 12 TEAM Competition CH-S.Am-PJ Thursday 19/set 02:00pm Annex IX Art 16.4 ST12

FR12

Final Team

COMPETITION No. 14 FAREWELL Competition CH-S.Am-PJ Friday 20/set 10:00am Art 238.2.2 ST14 FR14
COMPETITION No. 19 FINAL Competition CH-S.Am-PJ Saturday 21/set 02:30pm Annex IX art.16.6 ST19

FR19

FINAL

 

Competitions juniors            
  DAY Date  Time Art. Start List  Final Results
             
COMPETITION No.4 TRAINING SESSION CH-S.Am-J Tuesday 17/set 09:00am Annex IX Art 16.2    
COMPETITION No. 11 1st Competition CH-S.Am-J Thursday 19/set 11:45am Annex IX Art 16.3 ST11

FR11

Team

COMPETITION No. 15 TEAM Competition CH-S.Am-J Friday 20/set 12:00pm Annex IX Art 16.4 ST15

FR15

Final Team

COMPETITION No. 20 FAREWELL Competition CH-S.Am-J Sunday 22/set 09:00am Art 238.2.2 ST20  
COMPETITION No. 22 FINAL Competition CH-S.Am-J Sunday 22/set 11:00pm Annex IX art.16.6 ST22

FR22 

FINAL 

 

 

Competitions Young Rider            
  DAY Date  Time Art. Start List  Final Results
             
COMPETITION No.3 TRAINING SESSION CH-S.Am-Y Monday 16/set 05:00pm Annex IX Art 16.2    
COMPETITION No.9 1st Competition CH-S.Am-Y Wednesday 18/set 03:00pm Annex IX Art 16.3 ST9 FR9
COMPETITION No. 16 TEAM Competition CH-S.Am-Y Friday 20/set 03:30pm Annex IX Art 16.4 ST16 FR16
COMPETITION No. 21 FAREWELL Competition CH-S.Am-Y Sunday 22/set 10:30am Art 238.2.2 ST21  
COMPETITION No. 23 FINAL Competition CH-S.Am-Y Sunday 22/set 15:30pm Annex IX art.16.6 ST23

FR23 

FINAL